Praleisti valdymą.
Pirmas

Būsimas Lietuvos Respublikos prezidentas

Dujų kaina

Dujų kainos privatiems klientams yra derinamos su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija ir peržiūrimos kas pusmetį bei keičiamos priklausomai nuo pasikeitusių sąnaudų, faktinių

Elektros kaina

KOMISIJA PATVIRTINO 2019 M. ELEKTROS ENERGIJOS TARIFUS BUITINIAMS VARTOTOJAMS

Atviras E.Masiulio laiškas: „Tiesiog tai ne aš“

Buvęs Seimo narys ir Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis paskelbė viešą laišką, kuriame atvirai paaiškina, iš kur atsirado didelės sumos pinigų.
Viešą laišką E.Masiulis paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“.

Laiško tekstas:

Kaip vertinate Eligijaus Masiulio versiją ?

Ar žinote, kad pagal naują darbo kodeksą išėjus motinystės atostogų darbdavys nebeprivalės išsaugoti darbo vietą ?

Ar teko girdėti apie Vyriausybėje ir Seime svarstomą naują Darbo kodeksą

Branduolinės energetikos mitai ir tikrovė

Branduolinės energetikos mitai ir tikrovė

Šiuolaikiniame pasaulyje neįsivaizduojama nepriklausoma valstybė jei ji pati neapsirūpina energija. Dažnai piliečiai sumenkina energetikos svarbą. Energija, tai, ne tik elektra ir šiluma.
Nuo to kaip bus vystamos energetikos sritis priklauso žmonijos likimas, todėl privaloma įvertinti visas alternatyvas, bei energijos šaltinių poveikį planetai jos biosferai ir atmosferai.
Žemiau pateikti keli klaidingi ar nepagrysti mitai apie atominę energetiką:
1. Pirmasis mitas:

Informacija ir faktai apie ATOMINĘ ELEKTRINĘ

Artėjant rinkimams artėja ir referendumas dėl atominės elektrinės statybos Lietuvoje. Referendumas Lietuvai kainuojantis nemažus pinigus ir turės tik patariamąjį balsą. Kitaip sakant kažkas pasielgs taip kaip nuspręsta jau dabar, tik vienu atveju bus sunkiau, kitu lengviau.

Kodėl jūs už atominės elektrinės statyba ? Jūs prieš ?
Kas vis dėlto suformavo jūsų nuomonė ir kodėl jūs taip manote ? Nejau esate specialistas ir turite pakankamai informacijos kad galėtumėte apsispręsti ir priimti tinkamą sprendimą, bei nulemti Lietuvos ateitį ?

Kodėl per tiek metų nenutiesta nei viena papildoma linija (jungtis) su vakarais, ar Lenkija ? Kodėl mes vis dar priklausomi nuo mūsų kaimynės ?

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas 2013 metų

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės
metinis pranešimas

2013 m. birželio 11 d.

Mieli Lietuvos žmonės, gerbiami Seimo nariai, svečiai,

dar visai neseniai, tik prieš dvidešimt penkerius metus, iš pogrindžio išlaisvinome Vytį, Gedimino Stulpus, Trispalvę ir Tautinę Giesmę, o lietuvių kalbą įteisinome kaip valstybinę.

Atgavome savo valstybės simbolius ir, kaip sakoma, per vieną naktį iš liaudies tapome tauta.

Lietuvos Sąjūdžio išbudintas tautos apsisprendimas patiems kurti savo valstybę ir daugiau niekada neleisti Lietuvoje tvarkytis svetimiems šiandien mums leidžia džiaugtis laisve ir tuo, ką sugebėjo pasiekti mūsų dar labai jauna valstybė.

Kviečiu visus atviro pokalbio apie Lietuvos vietą pasaulyje ir padėtį mūsų šalyje.

Kokio tyrimo nori D.Grybauskaitė ?

Tokia skambi frazė puikuojasi Artūro Račo bloge po įvykdyto teismo sprendimo Garliavoje.
Kai tokio kalibro žmonės stoja į vieną ar kitą pusę ir apsimeta, kad nieko nesupranta apie valstybės valdymą, priimamus sprendimus, korupcijos mąstą ir t.t. mažų mažiausiai keista. Nejau tai taip nešališka ir nesavanaudiška ?

Tad ko iš tikro nori D. Grybauskaitė Artūrai ?

Kitas rašinys "Artūras Račas: Sudėtingai paprasta: pasitikėti valstybe" susipainiojau, viską žinau, daug domėjausi, bet nieko nesupratau....

Ar reikalingas nekilnojamo turto mokestis ?

NEKILNOJAMO TURTO MOKESTIS
Pirmiausia siūlau panagrinėkite kaip nekilnojamas turtas ( N.T.) apmokestintas Paryžiuje, Briuselyje, Londone ar Berlyne. Centrinėse miesto dalyse apmokestintas nekilnojamas turtas (N.T.) dvigubai didesniais tarifais nei miestų periferijose. Gyventi brangiai apmokestintose zonose yra tam tikras turtingų žmonių prestižas, kadangi tai socialinis rezervatas į kurį nepapuola tam tikri „socialai“ kurie gali įnešti netvarką, purvą ir t.t. ( turint galvoje tam tikrą žmonių kultūrą) .

Kai kurie politikai daro esminę klaidą maišydami nekilnojamo turto (N.T.) mokestį su pajamų mokesčiu mokamu iš nekilnojamo turto (N.T.) nuomos.

PRABANGOS mokestis, KAS TAI ?

Kaip padidinti mokesčius, kad iš visuomenės nesulaukti didelio pasipriešinimo ? Gal būt netgi sulaukti palaikymo !
Ši vyriausybė rado sprendimą, o jis labai paprastas.
Pavadinkime naujus mokesčius PRABANGOS mokesčiu !

Tikriausiai nė vienas imate džiūgauti, pagaliau bus teisybė, valstybė įves mokesčius TURTUOLIAMS.

Visuomenė dar labiau priešinama, kai parlamentarai ar įžymus žmonės pradeda ginti "turtuolius" ir gąsdinti komunizmu.

Didžioji dalis visuomenės gyvena ant skurdo ribos, tad ne noromis jie stoja į vyriausybės pusę, slapčia tikėdamasi kad užteks vyriausybei drąsos įgyvendinti idėją iki galo.

I.Degutienė: „Prabangos mokestis - ne tik biudžeto surinkimo, bet ir socialinio teisingumo klausimas“

A.Kubilius skaičiuoja, kad prabangos mokesčiai duotų 100 mln. litų pajamų

Banko SNORAS indeliai iki 100 000 EUR SAUGŪS


Valstybė nacionalizavo „Snorą”, bankas įtariamas nusikalstama veikla

Štai tokiomis antraštėmis mirga mūsų žiniasklaida. Vyriausybės atstovai ramina žmonės ir deklaruoja kad svarbiausias žmogus ir indėliai.

Kodėl Lietuviai palieka Lietuva ?

Kodėl Lietuviai palieka Lietuva ?

Retorinis klausimas, nes daugelis pasilikusiųjų net neįsivaizduoja emigracijos mastu.

Osama bin Ladeno mirtis triumfas ar ...

O.Bin Ladeno mirtis triumfas ar .....??

Kam labiausiai reikėjo Osama bin Ladeno mirties ?

Ar "Al Qaeda" O.Bin Ladeno netektis labai skausminga ?

Susidaro įspūdis, kad iš šios situacijos daugiausia naudos turės Amerikos prezidentas Barakas Huseinas Obama .

Liberalesni darbo santykiai

2010.06.22 Seimas pritarė DARBO KODEKSO pataisoms.

Jei nekreipsime dėmesio į "dūmų užsklandą" kokios naudingos šios pataisos, verslui ir svarbiausia "ŽMOGUI" - džiaugiuosi, kad vyriausybė pripažino ir oficialiai įteisino tai kas vyksta realiame gyvenime.

Didžioji dalis darbuotojų kurių amžius viršija 40 metų, ir darbuotojai su maža kvalifikacija iki šiol buvo išnaudojami. Verčiami dirbti viršvalandžius už juos neapmokant ir t.t.
Nors palikti apribojimai viršvalandžiams - ne daugiau kaip 4 valandos per dieną ir ne daugiau kaip 120 valandų per metus, o kolektyvinėje sutartyje nustatytais atvejais - 180 valandų per metus.

Maždaug metų laikotarpyje iki 80 proc. darbuotojų Lietuvoje dirbs pagal terminuotas ilgalaikes darbo sutartis. Džiugu, kad šis pakeitimas galiuos iki 2012 m. liepos 31 d. Po šios dienos pagal tokią terminuotą darbo sutartį tęsiantis darbo santykiams, darbo sutartis taps neterminuota.

Dėl pensinio amžiaus pratęsimo

Mane kaip pilietį glumina valdančios daugumos priimami sprendimai lengviausiu keliu, eilinių gyventojų sąskaita sumažinti, nutraukti arba atidėti įvairiausias išmokas. Šiuo metu svarstomi du svarbūs klausimai kurie tiesiogiai palies visuomenę ir verslą:

1. Socialinės ir darbo ministerijos siūlymas ligonio pašalpą už pirmas 7 darbo dienas apmokėti darbdaviui.
2. Socialinės ir darbo ministerijos siūlymas prailginti pensinį amžių iki 65m.

Mano asmenine nuomone dirbantis ir mokesčius mokantis pilietis turi gauti visą socialinį išlaikymą iš valstybės. Kad SODRA neturi lėšų mokėti ligonio pašalpų tai buvusios ir esamos vyriausybės, bei Seimo darbo brokas.

Tegul buvusio ir esamo Seimo deputatai atsiprašo visuomenės už priimtus populistinius sprendimus ir mažindami valstybės valdymo išlaidas suranda lėšų finansuoti SODRĄ.

Koks generalinio prokuroro Algimanto Valantino ir prokuratūros likimas ?

Kauno pedofilijos byla, garsioji Telšių „SAMANĖLĖS“ byla, Vytauto Pociūno žūtis, dingę Lietuvoje JAV doleriai skirti Baltarusijos demokratijai paremti, Juro Abromavičiaus tyčinio nužudymo ir kitos rezonansinės bylos – tai tikrosios priežastys drebinančios generalinę prokuratūra ?

O gal tai kova dėl valdžios ? Kas tikrasis Lietuvos valdovas ? Eiliniam Lietuvos piliečiui darosi sunku susigaudyti ir vertinti veiksmus: ar prokuratūra daro spaudimą seimui pradėdama nagrinėti automobilių nuomos sutartis, ar seimas kėsinasi i prokuratūros savarankiškumą steigdamas įvairias komisijas seime, ar vyriausybė ir prezidentūra nežino kas darosi po Lietuvos padangę – nerandama atsakingų žmonių dėl CŽV kalėjimų Lietuvoje.

Kas tikrieji Lietuvos „valdovai“ žiniasklaidos įvardinti „pilkieji kardinolai“ ?

Generalinio prokuroro Algimanto Valantino atsistatydinimas, kas tai ?
Žmonių kovojančių prieš PEDOFILUS pergalė, ar „pilkųjų kardinolų“ kovos dėl valdžios padariniai ?

Matyt generalinės prokuratūros laukia rimtos permainos, panašu bus pakeisti aukščiausieji pareigūnai neužmirštant ir Generalinio prokuroro Algimanto Valintino pavaduotojų - Gintaro Jasaičio, Vytauto Barkausko.

Elektros kaina, interesai politika ir korupcija

Kiek mokėsime už elektrą? Kam naudinga atominės elektrinės uždarymas ? Kieno piniginę storina elektros energija? Interesų grupės ir kas nužudė LEO „Liūtą“ skaitykite žemiau, sužinokite vardus ir pavardes, bei tikrąją tiesą apie Lietuvos energetiką. Visos žemiau aprašytos prielaidos buvo pateiktos "LRT" laidoje "SAVAITĖ"

Kam naudinga, kad Lietuva nepasirengė atominės elektrinės uždarymui ?

Prezidentė užsiminė, kad dėl to kalta interesų grupė, kuri maitino ir politinį elitą. Tokiai situacijai susidaryti padėjo elektros rinkos monopolija.

Prezidentė tikisi, kad nustojus veikti atominiai elektriniai Lietuvoje prasideda energetinės nepriklausomybės aušra.

Sukurta elektros birža, taip demopolizuojant rinką, elektra bus perkama iš to gamintojo kuris biržoje pasiūlys mažiausia kainą.

Motinystės išmokos - pašalpa ?

Pradėjus prokurorams tirti galbūt fiktyviai padidintus atlyginimus jaunosioms mamytėms Lietuva pasidalino į dvi stovyklas.

Atsirado gudrių žmonių kurie bando išaiškinti visuomenei kas tai yra ta motinystės pašalpa, arba kam ji skirta. Bet problema, kad išaiškinti bando žmonės visai nesusieję su šios išmokos įstatymo pataisų priėmimu ar kūrimu. Jei ne pats kuriai, ne pats priiminėjai ir iš vis nedalyvavai šiame projekte, kaip gali žinoti kokia šios išmokos paskirtis ?

Prieš keletą metų buvo susirūpinta Lietuvos demografine padėtimi, populiacijos senėjimas, tragiškai mažas gimstamumas – štai tikrosios priežastys privertusios politikus prisiminti mamytes.

Kita nemažiau svarbi priežastis buvo artėjantys rinkimai.

Ožkų gripas

Daugelis juokavo, o kai kas rimtai kalbėjo: ateis laikas ir ožkų ir avių ir meškų ir musių gripui.

Kas tai ?

Bandymas sukelti dar vieną panikos bangą ?
Pasigirdus pranešimams, kad pandeminio kiaulių gripo susirgimo atvejų sparčiai mažėja, reikia naujo ažiotažo !

Keista susirgimų mažėja, bet tendencingai kalama į galvą, kad nežiūrint į tai mirčių daugės.
Kaip tai vertinti ?

Visuomenės bauginimas ir panikos skatinimas, farmacininkų naudai.
O gal tai rūpestis, kad mes neatsipalaiduotumėme ir toliau saugotumėm savo ir aplinkinių sveikatą ?

Bet štai artėja naujas baubas ožkų gripas, kuriuo jau serga keli tūkstančiai Olandijos piliečių.

Na kagi laukiame sensacingų pranešimų - kad jis daug agresyvesnis.
Kita žinia, kad jis atsparus visiems antivirusinėms vaistams.
Na ir pagaliau po kelių mėnesių išgirsime džiaugsmingą žinią, kad išrasti antivirusiniai vaistai.

Pasaulis stebisi Lietuviais

Pasak žiniasklaidos mūsų gerbiamas premjeras A. Kubilius giriasi, kad užsienio šalių premjerai stebisi Lietuvos sugebėjimais drastiškai karpyti valstybės išlaidas.

Taip, o kaip jiems nesistebėti ?
Lietuva Kubiliaus teigimu šiais metais ruošiasi sumažinti deficitą 8 proc. nuo BVP – SVEIKINTINA.
Per ateinančius metus planuojama sumažinti dar 5 proc. – ŠAUNU.

Ukrainietiška elektros energija be tarpininkų. Populizmas ?

Lietuvos Respublikos Prezidente pasirinkome vieningai, kaip niekada. Atrodė kad ji neturi priešų, visi ją remia ir palaiko.

Todėl buvo galima tikėtis, kad ji galės ramiai ir niekieno netrukdoma daryti savo darbus.

Bet štai pasigirsta pirmi priekaištą, pirma kritika.
Prezidentūrai vis dažniau kabinama populistų etiketė.

A.Kubilius žada analizuoti Prezidentės argumentus
Lietuvoje nieko naujo. Populizmas vėl laimėjo
Prezidentė "Sodros" biudžeto pasirašyti nežada

B. Obama siekia susilpninti JAV dolerį ?

Daugelio pasaulio šalių centriniai bankai siekia atsikratyti atsargų sukauptų JAV doleriais. Atsargas pradėjo kaupti eurais, bei Japonijos jienomis.
Per antrąjį šių metų ketvirtį Londono biržos duomenimis daugiau nei 63 proc. bankinių aktyvų buvo įsigyta būtent Euro ir Japonijos valiutomis.

Neoficialiuose šaltiniuose kalbama, kad naujasis JAV prezidentas Barack Obama laikosi silpno dolerio politikos, taip siekiant sumažinti vidinę šalies skolą, bei padidinti eksportą.

Finansų rinka ignoruoja oficialius JAV vyriausybės pareiškimus kuriais deklaruojama, kad JAV siekia turėti tvirtą valiutą, nors JAV veiksmai finansų rinkoje rodo visai ką kitą.

Sveikatos viceministras Artūras Skikas apie Kiaulių gripą

Sveikatos viceministras Artūras Kikalas patvirtino, kad Lietuva buvo informuota apie "Kiaulių gripo" kurio tikrasis pavadinimas A/H1N1 protrūkį.

Apie tai jis kalbėjo su LNK žurnalistais.

Pasak sveikatos viceministro visi žmonės šiuo metu susirgę gripu, serga būtent A/H1N1 gripo atmaina, skambiai pavadintu PANDEMINIU KIAULIŲ GRIPU.

Prezidentė neleis Sodros biudžeto gelbėti pažeidžiamiausių visuomenės sluoksnių sąskaita

Pirmadienis, lapkričio 9 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė nepasirašys kitų metų „Sodros" biudžeto, jei įmokos į šį fondą bus didinamos 2 procentiniais punktais, pensijos bus mažinamos nesukūrus kompensavimo mechanizmo ir bus bloginama neįgaliųjų padėtis. Tokį sprendimą valstybės vadovė priėmė po susitikimo su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi, Seimo Pirmininke Irena Degutiene ir finansų bei socialinės apsaugos ir darbo ministrais Ingrida Šimonyte ir Donatu Jankausku valdančiosios koalicijos partijų ir Seimo frakcijų vadovais.

„Senatvės pensija yra uždirbta ir yra žmogaus privati nuosavybė. Mažindami ją, privalome numatyti ir laiką, kada ji bus kompensuota", - pabrėžė Prezidentė.

KIAULIŲ GRIPAS A/H1N1 Šio amžiaus pandemija ar farmacininkų reklaminis triukas.

Kas mūsų laukia kiaulių gripo epidemijos atveju ? O jei mus užklups pandemija ? Ar pakankamai vaistų vaistinėse ir kokia Lietuvos vyriausybės politika šiuo klausimu ir ar tokiam įvykių posūkiui Lietuva pasiruošusi ?

Kai kyla panika vienoje valstybėje, mes galime naiviai tikėtis pagalbos iš mūsų kaimynių ir tarptautinių organizacijų.

Šiuo metu vyrauja dvi nuomonės, vieni pesimistai ir pasiruošę pasaulio pabaigai, kiti optimistai ir dėl visų šių problemų kaltina farmacijos kompanijas, kurios siekia tokiu būdu susigriebti viršpelnius.
Tad nusiraminkime ir apsižvalgykime kas darosi aplink mus, kaimyninėse valstybėse:

Baltarusijoje dėl gripo epidemijos situacija dar nėra kritinė, bet įtempta – apie tai pranešė Baltarusijos sveikatos apsaugos ministras (Василий Жарко) Vasilij Žarko.

Žiemą Europa be dujų ?

Artėjant žiemai vėl atsiranda proga Rusijai parodyti savo galybe ir kas tikrasis šeimininkas.
Vladimiras Putinas perspėja Europa, kad Ukraina įsiskolinusi Rusijai už dujas.
Nedviprasmiškai užsiminama, kad gali pasikartoti praėjusių metų scenarijus.
Nutraukus dujų tiekimą Ukrainai, rusiškos dujos skirtos Europai gali pasimesti "Naftogaz" vamzdynuose.

Kodėl būtent dabar atsiranda grasinimai ?
Ne paslaptis, kad Rusija savo gamtinius resursus naudoja ir politiniais tikslais.
Ukrainoje artėja rinkimai, tai nebloga proga parodyti žmonėms kas "blogas", o kas "geras".

Kad šie grasinimai turi politinio atspalvio įrodo ir V. Putino pasisakymas spaudos konferencijoje.

V. Putinas išdidžiai praneša, kad Rusija sumokėjo apie 2,5 milijardus dolerių į priekį už dujų tranzitą per Ukraina t.y. maždaug tiek Ukraina skolinga "GASPROMui".

Pabrėžiama, kad Rusija suteikė kreditą Ukrainai, kitaip sakant finansavo.

Ekonomikos stabilizavimo ir gaivinimo programa - 2010 metų biudžetas

Kai kas Lietuvą vadina drąsia šalimi. Lietuva taupo, mažina vartojimą, kai kitos šalys atvirkščiai - skatina vartojimą. Paskutiniais duomenimis Lietuvoje mokesčiai surenkami vos 70–80 proc. Lietuva investicijų programą mažina beveik milijardu litų, kelių fondą – apie 500 mln. litų. Taupome be jokių skaičiavimu, nežiūrima koks tų investicinių programų pelningumas t.y. per kiek laiko šios investicijos atsipirktų.

Ši situacija reikalauja greitų ir gerai paskaičiuotų sprendimų, sprendimų kurie būtų paremti ilgalaike strategija, o ne tik šia diena.

Negalima sakyti, kad niekas nebuvo daroma, taip buvo priimti žaibiški sprendimai, sudrebinta visa mokesčių sistema.
O kas realiai padaryta ? Pasirūpinta, kad kuo daugiau surinktų mokesčių, kitaip tariant padidinti mokesčiai......

Dabar prasideda kita kova. Kova dėl biudžeto. Kova dėl valdžios.

Surinktas turinys