Praleisti valdymą.
Pirmas

Elektros kaina, interesai politika ir korupcija

Kiek mokėsime už elektrą? Kam naudinga atominės elektrinės uždarymas ? Kieno piniginę storina elektros energija? Interesų grupės ir kas nužudė LEO „Liūtą“ skaitykite žemiau, sužinokite vardus ir pavardes, bei tikrąją tiesą apie Lietuvos energetiką. Visos žemiau aprašytos prielaidos buvo pateiktos "LRT" laidoje "SAVAITĖ"

Kam naudinga, kad Lietuva nepasirengė atominės elektrinės uždarymui ?

Prezidentė užsiminė, kad dėl to kalta interesų grupė, kuri maitino ir politinį elitą. Tokiai situacijai susidaryti padėjo elektros rinkos monopolija.

Prezidentė tikisi, kad nustojus veikti atominiai elektriniai Lietuvoje prasideda energetinės nepriklausomybės aušra.

Sukurta elektros birža, taip demopolizuojant rinką, elektra bus perkama iš to gamintojo kuris biržoje pasiūlys mažiausia kainą.

Iki 2015 metų numatoma sukurti bendrą Baltijos šalių rinką. Deje elektros perdavimo, bei paskirstymo tinkle lieka monopolija.

Elektros birža jau veikia ir stambieji vartotojai gali įsigyti elektros energiją iš šios biržos. Elektros birža veikia panašiai, kaip akcijų (vertybinių popierių) biržą – neišvengiamai bus dideli siūlomos elektros energijos kainos šuoliavimai.

Ir kaip tie kainų pokyčiai atsilieps buitiniam vartotojui ?

Lietuva gąsdinama dėl didelio elektros kainų šuolio, bet ar tos baimės pagrįstos ?

Pasižiūrėkime kokios gi buvo vidutinės elektros kainos kaimyninių šalių gyventojams:


Lietuva – 9,8 euro centai/kW
Rusija– 4,68 euro centai/kW
Ukraina– 2,18 euro centai/kW
Moldavija – 7,15 euro centai/kW
Estija – 9,1 euro centai/kW
Latvija – 10,7 euro centai/kW
Lenkija– 12 euro centai/kW
Švedija – 0,19 euro centai/kW

PASTABA: Kainos pateiktos su visais mokesčiais

Jei mūsų šalyje veiktų matematiniai skaičiavimai, būtų konkurencija – atvira rinka, nebūtų korupcijos, tai elektros energijos kaina, negali būti brangesnė nei pas kaimynus kurie naudoja elektros energijos gamybai atvežtines žaliavas.

Kadangi Lietuva planuoja prisijungti prie Skandinavijos rinkos, o ir dabar galime pirkti elektros energija iš skandinavų, per mūsų kaimynus Latvius, bei Estus ir pasižiūrėjus į elektros energijos kainą, kurią mokėjo mūsų kaimynai, tai kalbos apie didžiulį elektros energijos kainų šuolį yra tik mitas, nebent vėl milžiniški viršpelniai nusės pas mūsų monopolistus !

Kaip matome iš pateiktų skaičių Lietuva ir turėdama savo atomine elektrinę mokėjo už elektros energiją kur kas brangiau, nei mūsų kaimynai.

Pasak habil. Dr. Vidmanto Jankausko kaimynai tik ir laukia kada mes pradėsime iš jų importuoti elektros energija. Ir primena, kad elektra ne dujos, ir Lietuva turi pakankamai daug jungčių su kaimyninėmis valstybėmis.

Tad iš kur tos grėsmės tokiam kainų šuoliui ? Ko ekspertai baiminasi ?


1. Nebuvo pasirūpinta alternatyviomis elektros ir dujų tiekimo galimybėmis iš vakarų
2. Dar tik projektuojami papildomi elektrinių pajėgumai Elektrėnuose ir Kaune
3. Sutartis su GASPRROM galioja iki 2011 metų
4. Nepavyko veikiančiose Elektrėnų elektrinės blokuose kūrenti pigią Venesuelos orimulsija
5. Stringa atominės elektrinės panaudoto kuro saugyklų statybos

Habil. Dr. Vaclovas Miškinis pripažįsta, kad paskaičiuota elektros energijos kaina yra didesnė, t.y. apskaičiuojant kainą buvo vertinami tik Lietuvos gamybos pajėgumai ir kaštai ignoruojant pigesnės importuotos elektros energijos kainas.

Kodėl buvo pasirinkta būtent tokia kainų skaičiavimo metodika V. Miškinis argumentuoja, kad mūsų regione bus elektros energijos stygius, linijos jungiančios mus su kaimyninėmis šalimis bus perkrautos, o naujų elektros tiltų dar nepastatyta. Elektros energijos trūkumas privers užkurti visas mūsų pasenusias elektrines pilnu pajėgumą.

Skaičiuojant pagal tokia metodika, gaunama elektros energijos kaina yra didžiausia, tad kad ji pasieks darbo grupės prognozuojamą lygi mažai tikėtina t.y. Pagal pesimistiškiausius skaičiavimus elektros kaina gali pakilti iki 65 – 69 lietuviškų centų, nes būsime priversti kūrenti brangstančias Rusijos dujas. Apie tokias prognozes kalba Arvydas Galinis.

Prieš rinkimus apie energetine priklausomybe nuo mūsų kaimynų Rusų prabyla politikai. Ir gerbiamas Andrius Kubilius ir gerbiamas Gediminas Kirkilas aiškina visuomenei, kad dėl atominės elektrinės uždarymo Lietuva negali papulti į ekonominę krizę ar šokti pagal kaimynų dūdelę t.y. mūsų politika ir politikai bus priklausomi nuo Kremliaus norų.

Kodėl Europos sąjunga griežtai reikalavo uždaryti atominę elektrinę ? Jūs manote, kad Europa rūpinosi mūs saugumu, bei mūsų kaimynių ?

O kas jei viskas paprasčiau ? Atsiranda nauja rinka kuriai žūt būt reikės 500 MW elektros energijos. Uždarius pirmąjį Ignalinos atominės elektrinės reaktorių ir mūsų politikams užsiminus apie galimybe pratęsti antrojo reaktoriaus darbą Europos sąjunga griežtai paprieštaravo, dėl reaktoriaus darbo pratesimo ir pareikalavo kad Lietuva įvykdytu savo įsipareigojimus. Tik dėje pagrindinis argumentas tokio reikalavimo buvo ne mūsų saugumas, o sustojus avariniame režime reaktoriui atsiradusi 500 MW energetinė skylė mūsų regione t.y. įvyktų regioninė katastrofa, Baltijos šalys liktu be elektros.

Vėl gi, kad tokia katastrofa įvyks remtasi, kad Smolensko linija jungianti mus su Rusija bus per daug apkrauta energetinių srautų ir jos pajėgumų mums neužteks.

Bet šie pamastymai kelia šypsena nors kiek išmanantiems energetinius srautus. Ir apie tai viešai pasisakė Viktor Ševeldin, kuris dar karteli mums primena, kad Lietuva su kaimyninėmis šalimis turi keletą jungčių t.y. iš Šiaurės per Leningrado atominę elektrinę, per Estija ir Latvija, iš Baltarusijos pusės mes turime net kelias elektros energijos linijas, kurios mus jungia į vieningą elektros energijos sistemą.

Tad truputėli apsišvietus šioje srityje ir žinant tik keletą subtilybių darosi suprantama kodėl aršiausiai priešinosi Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimui mūsų kaimynai.
Kodėl naujosios atominės elektrinės statybai taip pat buvo pasipriešinta ?

Iš kur Lietuva gaus trūkstama el. Energija ? Iš kur ją importuosime ?
Iš kur bepirktumėm, bet ją gausime iš mūsų kaimynų kuriems už elektros energijos tranzitą per jų teritoriją nubyrės nemaži pinigėliai.

Kodėl Lietuva nebe branduolinė valstybė ? Ir greičiausiai tokia niekada nebebus ?
Tik todėl kad nenaudinga mūsų kaimynams, nenaudinga ir mums Lietuviams t.y. elektros energijos monopolininkams (Perdavimo ir paskirstymo tinklams).

Tad kokiais interesais supainioti Lietuvos monopolininkai ? Ir kokia iš to nauda ?

Lietuvos energija visą elektros eksportą perleido INTER RAO JES ji elektros energiją pirkdavo iš Lietuvos (IAE) po 5 cnt/kWh, o parduodavo už 20-30 cnt už kilovatvalandę.
Tokiu būdu „Inter Rao JES „ per metus uždirbdavo apie 300 milijonų dolerių, o Lietuvos energijai atitekdavo apie 100 milijonų litų.
Kai Lietuvos politikai gąsdina Lietuvos piliečius dėl priklausomybės nuo Rusijos pažiūrėkime kokias schemas naudoja mūsų kaimynų kompanijos.

Drąsiai galime įvardinti pagrindinį žaidėją „GAS PROM“, o apie kompanijų „InterRao JES“ ir „Dujotekanos“ sąsajas su Rusijos kompanijomis pakalbėsime vėliau.
Šios kompanijos dairėsi Lietuviškos kompanijos tam kad neprarastu nacionalinio investuotojo statuso. Tad „GAS PROM“ ir „Inter RAO JES“ maloniai sutiko padėti Kauno energetikai.

Kauno energijos vadovas Mindaugas Juozaitis, stebėtojų tarybos pirmininkas Ramūnas Garbaravičius, jo brolis Kauno Meras Arvydas sukirto rankomis su InterRao Jes ir perleido Kauno energijos antrine įmonę „Adifika“, vėliau „Adifika“ pavadinimas buvo pakeistas į „Elektros energijos realizacijos centrą“, o šios įmonės direktoriumi paskyrė Ramūno Garbaravičiaus giminaitį Giedrių Balčiūną.

Ūkio ministerijoje šiuos asmenis lydėjo sėkmė žaibiškai parūpinta elektros prekybos licenziją. Pats Ramūnas Garbaravičius duodamas interviu Lietuvos televizijai nekukliai save palygino su Rusijos energetikos magnatu Čiubaisu. Ir tvirtina, kad rusai žino kaip tvarkyti verslą ir ką reikia daryti su naujai įsigyta įmonę „Adifika“

Tada Mindaugo Juozaičio pusbrolis Rymantas savo pavaldiniu tapusį Ramūno Garbaravičiaus sūnų Joną paskyrė Lietuvos energija prekybos vadovu.
Po šių paskyrimų spėkite kas laimėjo pagrindinius konkursus ? Elektros energijos realizacijos centras !

Šių laimėtų konkursų dėka jie įgijo teisę eksportuoti visą vertingiausią pikinę energiją.
Lietuva pažystamų ir giminių kraštas. Nes Jonas Garbaravičius vykdydamas jam pavestas pareigas turėjo sutartį derinti su savo dėde ! Konkursą laimi bendrovė kuriai vadovauja Lietuvos energijos darbuotojo dėdė.

Uždavus šį klausimą Jurgiui Vilemui išgirstame atsakymą „NE“.

Iškilus šiems faktams viešumon Lietuvos energija ir Ūkio ministerija kurie buvo palaiminę Ramūno Garbaravičiaus paskyrimą „Elektros energijos realizacijos centrą“ direktoriumi savo sprendimą atšaukė, o įmonę PANAIKINO.

Rusai rankų nenuleido, pradėjo dairytis kitų Lietuvos energetikos objektų, vienas iš jų Kruonio Hidroelektrinė. Pradėta ieškoti nacionalinio investuotojo, būtent dėl to atsirado nauja kompanija „INTER-RAO LIETUVA“ bet tai iš principo tapati kompanija Kauno energijos antrinė įmonė „Adifika“ ne kartą keitusi pavadinimus, bei savininkus.

Lietuvos televizijos žurnalistams pakalbinus valdininkus visi netekdavo kantrybės, o Anicetas Ignotas prieš kameras prisipažino kad vaikystėje krito ant galvos, matyt šio įvykio pasėkoje tapo neįgalus, greičiausiai ir nepakaltinamas – na čia tam atvejui jei netyčia byla atsidurtu teisme.
Rymantas Juozaitis apeliuodamas į patriotizmą ir į tai kad Lietuvos televizija ir valstybinė kompanija tikėjosi žurnalistės supratingumo, nepavykus apkaltino, kad straipsnis užsakomasis, o užsakovas Baltarusija.

Ir pabaigai, negaliu patikėti, kad Lietuviai prarado pasitikėjimą televizija kaip tokia. Kiekvieną savaitę per skirtingus televizijos kanalus ir skirtingas laidas pateikiami keli skandalingi faktai. Demokratinėje visuomenėje turėtu būti nubaustas laidos herojus, arba žurnalistas jį „apšmeižęs“. O jei televizijos laida tendencingai ištisus metus kelia į viešumą tokius faktus, vadinasi ji turi būti uždaryta.

O pas mus parodama viešai, kaip grobstomas turtas ir nieko, jokios reakcijos, jis ir toliau grobstomas bus pagal ta pačia schemą. O Lietuvos gyventojai laukia naujos istorijos apie naują tarnautoja. Tai jau panašu į serialą „Santa Barbara“.

Kur čia problema ? Pačioje visuomenėje ir jos mentalitete. Nesugebame pareikalauti iš valdininkų, o daugelis net ir šiandien įsivaizduoja, kad mes jiems turime tarnauti, o ne jie mums !

Ir nepadės jokie tautos gelbėtojai, kad ir kam šią naštą atiduotumėm naujam prezidentui ar premjerui kol nepasikeisime patys.

Šaltinis: LTV
Parsisiųsti VIDEO reportažą:
http://hotfile.com/dl/23981649/2112559/Elektros_kainos_interesai_ir_poli...

Panašios temos:
Elektros energijos tarifai
VST ir RST skirstomųjų tinklų sujungimas
Ukrainietiška elektros energija be tarpininkų. Populizmas ?
LEO MAXIMA NDX Energija
Ekonomikos stabilizavimo ir gaivinimo programa - 2010 metų biudžetas

Rekomenduojame paskaityti:

Koks generalinio prokuroro Algimanto Valantino ir prokuratūros likimas ?
Motinystės išmokos
Ožkų gripas
Ukrainietiška elektros energija be tarpininkų. Populizmas ?
Dažniausiai užduodami klausimai apie pandeminį gripą A(H1N1)v
Sveikatos viceministras Artūras Skikas apie Kiaulių gripą
KIAULIŲ GRIPAS A/H1N1 Šio amžiaus pandemija ar farmacininkų reklaminis triukas
Prezidentė neleis Sodros biudžeto gelbėti pažeidžiamiausių visuomenės sluoksnių sąskaita
Žiemą Europa be dujų ?
Ekonomikos stabilizavimo ir gaivinimo programa - 2010 metų biudžetas
Drąsiaus Kedžio filmuota medžiaga
Elektros energijos tarifai
Lietuvos Respublikos Prezidentės veiksmai reaguojant į pedofilijos skandalą
Lietuva išliks branduoline valstybe ?
LEO MAXIMA NDX Energija
Mokesčių didinimui TAIP
Lietuvai gali prireikti TVF paskolos
Youniverse world 3D
Reklama




Šiame straipsnyje išsakytos mintys, bei pozicija neturi nieko bendra su Lietuvos valstybės bet kokiomis institucijomis, vyriausybe ar prezidentūra. Straipsnyje išsakyta pozicija nebūtinai atitinka svetainės „LR Prezidentas“ pažiūrų. Mes suteikiame galimybe laisvai ir be cenzūros pasisakyti kiekvienam norinčiam. Straipsnius galite siųsti el. paštu arba registruokitės svetainėje. Savaitės geriausias pasisakymas (straipsnis) iškeliamas į pagrindinį puslapį, jei jis neprieštarauja Lietuvos respublikos įstatymams.

TAGAI: Elektra interesai, korupcija, IAE, energetinė nepriklausomybė, energetika