Praleisti valdymą.
Pirmas

Gamtinių dujų kaina ir tarifai 2019

Svarbu ! Galimai buvo sugalvota kaip apgauti ir pasipelnyti iš eilinių vartotojų. Ar tai legalu ir teisėta ?
Visuomet buvome įpratę prie nusistovėjusios tvarkos, kuri buvo nustatyta pačių gamtinių dujų tiekėjų t.y
Sausio mėnesį atsiskaitydami už Gruodį suvartotas gamtines dujas, mokėdavome Gruodžio mėnesį galiojusiais tarifais. Naujomis kainomis mokėdavome vasario mėnesį atsiskaitydami už sausio mėnesį suvartotas dujas.


Publikuota: 2018.12.20. Atnaujinta:Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija parengė informaciją apie gamtinių dujų ir elektros energijos apskaitos prietaisų rodmenų deklaravimą ir atsiskaitymo tvarką.
Remdamasis šiuo pranešimu gamtinių dujų tiekėjas vartotojams išsiuntė pranešimus el. paštu, bei kitomis informavimo priemonėmis apie pasikeitusę atsiskaitymo tvarką.

Esminis pasikeitimas, kad nuo šiol privalote deklaruoti skaitliukų parodymus dar tą patį mėnesį, o už jį susimokėti galite kaip ir anksčiau iki sekančio mėnesio pabaigos.
Kas iš jūsų deklaruoja, o kitą mėnesį susimoka ? Tai APSURDAS. Pagal norimą įbrukti naują atsiskaitymo tvarką, kiekvienas vartotojas privalės naudotis savitarnos svetaine, kiekvieną mėnesį deklaruoti mėnesio skaitliuko parodymus - o susimokėti galėsite ir vėliau !

PASITYČIOJIMAS IŠ SENYVO AMŽIAUS ŽMONIŲ, nes dauguma jų net negirdėjo apie naują tvarką ir todėl už gruodį mokės padidintą tarifą arba liks skolingi tiekėjui. O kuris iš mūsų norės prisijunginėti keletą kartų prie sistemos kad atsiskaityti už suteiktas paslaugas ? Vadinasi už einamąjį mėnesį turėsite atsiskaitinėti dar šiam mėnesiui nesibaigus, kitaip tariant į priekį.
Ar naujai nustatyta tvarka legali ?
Man asmeniškai kyla abejonės, nes tvarką galime pakeisti priėmę įstatymus, arba pakeisdami tiekimo sutartį.
Ar kas nors pasirašėte naują sutartį ?
Ar buvo priimtas koks įstatymas, ar poįstatyminis aktas ?
Matau tik parengtą informacinį pranešimą Valstybinės kainų ir energetikos komisijos jų puslapyje "www.regula.lt."
Štai ir pats informacinis pranešimas:

KAIP TEISINGAI APMOKĖTI UŽ EINAMĄJĮ MĖNESĮ SUVARTOTAS GAMTINES DUJAS IR ELEKTROS ENERGIJĄ, KAI NUO KITO MĖNESIO KEIČIASI TARIFAI?

Komisija, reaguodama į vartotojų paklausimus, kaip teisingai atsiskaityti už 2018 m. gruodžio mėn. suvartotas gamtines dujas ir elektros energiją (2019 m. sausio 1 d. įsigalioja nauji tarifai), parengė informaciją apie gamtinių dujų ir elektros energijos apskaitos prietaisų rodmenų deklaravimą ir atsiskaitymo tvarką.

Buitiniai vartotojai einamąjį mėnesį suvartotą gamtinių dujų ir elektros energijos kiekį turi deklaruoti iki paskutinės mėnesio dienos ir už jį atsiskaityti ne vėliau, kaip iki kito mėnesio paskutinės dienos. Atsiskaitant taikomos kainos (tarifai), galioję tą mėnesį, už kurį yra atsiskaitoma.

Tai reiškia, kad vartotojai 2018 m. gruodžio mėn. suvartotą gamtinių dujų ir elektros energijos kiekį turi deklaruoti ne vėliau kaip iki 2018 m. gruodžio 31 d. ir už jį atsiskaityti iš karto arba ne vėliau, kaip iki 2019 m. sausio 31 d., taikydami 2018 m. gruodžio mėnesį galiojusius gamtinių dujų ir elektros energijos tarifus.

Tuo atveju, jei vartotojas einamąjį mėnesį suvartotą gamtinių dujų ir elektros energijos kiekį deklaruoja vėliau, t. y. ne iki paskutinės einamojo mėnesio dienos, šis kiekis bus vertinamas kaip suvartotas kitą mėnesį ir bus taikomi tuo metu galiojantys tarifai. Vadinasi, jei 2018 m. gruodžio mėn. suvartotą gamtinių dujų ir elektros energijos kiekį vartotojas deklaruos 2019 m. sausio mėnesį, atsiskaitant už jį bus taikomi nuo 2019 m. sausio 1 d. galiosiantys tarifai.

Šaltinis: VKEKK


Vartotojų pogrupis
Suvartojamas gamtinių dujų kiekis (Q) per metus
Pastovioji tarifo dalis
(su PVM)
Kintamoji tarifo dalis EUR/mėn. (su PVM)
Kintamoji tarifo dalis EUR/m3 (su PVM)
Dujų kaina
2018.01.01
Mėnesio mokestis 2018.01.01
Dujų kaina
2019.01.01
Mėnesio mokestis 2019.01.01
1
iki 300 m3
 
0,59
0,56
0,66
0,56
2
nuo 301 m3 iki 20 000 m3
 
0,39
3,99
0,46
3,99
3
daugiau kaip 20 000 m3
 
0,38
3,99
0,45
3,99

AB „Energijos skirstymo operatorius“ (trumpiau – ESO) veiklą pradėjo 2016 metų sausio 1 dieną, sujungus AB LESTO ir akcinę bendrovę „Lietuvos dujos“. ESO priklauso valstybės valdomai įmonių grupei „Lietuvos energija“, vienai didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse.

Pagrindinės ESO funkcijos: elektros energijos tiekimas ir skirstymas bei gamtinių dujų skirstymas, garantinis elektros ir dujų tiekimas, elektros ir dujų įvedimas, elektros ir dujų skirstymo tinklų eksploatavimas, priežiūra, valdymas ir plėtra, jų saugumo ir patikimumo užtikrinimas.

Gamtinių dujų tarifai buitiniams vartotojams taikomi pagal vartotojų faktiškai per metus suvartojamą gamtinių dujų kiekį. Pastovioji tarifo dalis mokama kiekvieną mėnesį nepriklausomai nuo suvartoto gamtinių dujų kiekio. Kintamoji tarifo dalis mokama už suvartotą gamtinių dujų kiekį.

Galiojančius dujų tarifus rekomenduojame pasitikslinti savo dujų tiekėjo svetainėje. Jei jūsų tiekėjas yra AB "Lietuvos dujos" paprasčiausiai spauskite ant žemiau esančios nuorodos "Šaltinis". Visa informacija šiame puslapyje pateikta remiantis šiuo šaltiniu. Dujų kainas (tarifus) tiekėjas galėjo pakeisti už neatitikimus neatsakome.

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, leidžia Lietuvai savarankiškai apsirūpinti gamtinėmis dujomis iš skirtingų tiekėjų šaltinių.

Lietuvos energetinis saugumas ir patikimumas pripažintas konstituciškai svarbiu tikslu ir visuomenės interesu, taip pat konstatuota, kad SGD terminalo projekto įgyvendinimas svarbus įsipareigojimų, kylančių iš narystės ES, vykdymui.

SGD terminalo priedas yra ne mokestis ar kitas mokėjimas, o sudedamoji valstybės reguliuojamos dujų kainos dalis, kurią turi mokėti visos dujas vartojančios įmonės. Tai leido baigti ginčus dėl šio mokesčio teisėtumo su didžiausia Lietuvos dujų vartotoja Jonavos azotinių trąšų gamykla „Achema“, kuri už SGD terminalo statybą bei jo eksploatavimą privalėjo valstybei sumokėti keliolikos milijonų eurų skolą.

Šiuo nutarimu galutinai įteisinus dujų tiekimo alternatyvą Lietuvai per SGD terminalą, užtikrintas energetinis saugumas ir panaikinta Lietuvos energetinė izoliacija bei priklausomybė nuo Rusijos. Klaipėdoje pastačius SGD terminalą, nuo jo veiklos pradžios dujas Lietuvai tiekė 4 valstybės: Norvegija, JAV, Trinidadas ir Tobagas bei Nigerija.

Kartu šiuo nutarimu buvo sudarytos prielaidos kiekvienam vartotojui gauti pigesnes dujas nei iki tol monopolininko „Gazprom“ diktuotomis kainomis.

Šaltinis: Lietuvos dujos, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, Lietuvos dujos tiekimas

Rekomenduojame paskaityti:

Elektros tarifai buitiniams vartotojams
Elektros kaina, interesai politika ir korupcija
LEO MAXIMA NDX Energija
Lietuva išliks branduoline valstybe ?

TAGAI: Dujos,duju,lietuvos dujos tarifai,nauji duju tarifai, kaina, duju kaina, gamtinių duju tarifai,dujų tarifai nuo 2015,Lietuvos dujos tiekimas,dujų kainos 2017 m.,dujų kaina 2017 m.,dujų pastovioji kainos dalis 2017.,duju tarifai,pasikeite duju kaina vartotojui, Lietuvos dujos tiekimas 2017.

Duju tarifai gyventojams 2016

Kas žino ar gamtinių dųjų kainos ir tarifai priklauso tiesiogiai nuo gamtinių dųjų suvartojimo ?
Nes:
• 2016 m. I ketv., palyginus su 2015 I ketv., mažmeninėje gamtinių dujų rinkoje patiekta 13,6 proc. daugiau gamtinių dujų – iš viso 2633,5 GWh. Tiekimas nebuitiniams vartotojams didėjo 8,9 proc., buitiniams – 25,79 proc.
• Gamtinių dujų tiekimo įmonių, gamtines dujas pardavusių mažmeninėje rinkoje, pajamos, palyginti su 2015 m. I ketv., augo 4,49 proc. ir siekė 73,6 mln. Eur.
• Lietuvoje 2016 m. I ketv. suvartota 6,99 proc. mažiau gamtinių dujų nei tuo pačiu laikotarpiu pernai – iš viso 7358,1 GWh. Gamtinės dujos taip pat buvo eksportuojamos į Estiją (104,8 GWh).